2010. október 27.
Hagyományok nyomában - By Me divatbemutatón jártunk
Az őszi-téli bemutatók sora javában zajlik, meghívást ezúttal Hrivnák Tünde és alkotópárja, Bergmann István jóvoltából kaptunk, akik közösen alkották meg azt a kifinomult outfitet, melyet a By Me képvisel a 2010/11-es szezonban.
Divatbemutató a múzeumban
Az eseményre egy fázós, esős estén érkeztünk a Természettudományi Múzeumba 2010. október 25-én, ahol már vártak ránk frissítő italokkal. A kör alakú aulában szemrevételeztük a helyszínt, s a néhol felbukkanó ismert személyiségeket. Az invitált közönség javarészt kvalifikáltabb, az üzleti és diplomáciai élet szereplői, akik méltán érdeklődve vártak arra, hogy megtudják, mit is kínál számukra a tervezőnő a hűvös és hideg napokra.
Modellek az aula kifutóján
Az est háziasszonya Polyák Lilla énekesnő volt, aki a köszöntő sorok után felvezetésképp dalával adott egy emelkedettebb hangulatot, mihez párja, Homonnai Zsolt is csatlakozott. Tetőpontként ekkor indult az észrevehetően egyre igényesebb bemutató, melynek kifutóját kellő magasságra emelték, így a körötte elhelyezett széksorokból mindenki jól láthatta a megjelenő kreációkat. A modellek diszkrét, természetes sminkje némi merészséget is sugallt, a hajak a textúrát éltették, ám itt is az elegancia volt a fő irányvonal.
Kifinomult természeti ihlet
A By Me tervezőjét erdélyi utazása ihlette, a természet íze és színei, az ott élő emberek tiszta gondolkodásmódja fekete és fehér alapokon. Koncepciójával a higgadt klasszikus sziluetteket követte, a magyar népi motívumok alkalmazásával, mellyel szeretné felhívni a figyelmet az értékek megőrzésére. A színek az őszi-téli komor hangulatban fontos szerepet játszanak, a tudatos színválasztás nagyban befolyásolhatja kedvünket, kedélyünket. Ezért a fekete és fehér színek mellett a melegebb tónusok is hangsúlyt kaptak, megszínesítve a látványvilágot. A szürkék és barnák kékkel és rózsaszínes árnyalatokkal nagyon változatosak és kifinomultak, a lilák és fuksziák élénk színfoltjai a kifutónak. A piros tüzessége feketével párosult, a sportosabb jeans megoldásoknál az arany bolondította meg az összhatást. A részletekre nagy hangsúlyt fektetett a tervező, a paszpólok, hímzések, apró rétegelt fodrok és piciny rózsák ízlésesen dúsították a letisztult szabásokat. A magyaros hímzések megtalálhatók galléron, kézelőkön, betétekben, méghozzá arany és ezüst formájában.
Hangsúlyos nőiség kiegészítőkkel
Az anyagoknál sok gyapjút láttunk: selyem santung, szatén és csipke emelte a kreációk alkalmiságát, a bőr extravaganciát hozott a viseletekbe. A bársonyok melegséget sugallnak, a szőrme pedig mint általában, az eleganciát növelte. A sziluettek nagyon nőiesek, a karcsú szabások és mini szoknyahosszak sikkesek. A hajszálcsíkozás az üzletasszonyok sajátja, ezt több kreációnál is felfedeztük. A nadrágoknál megjelenik a magasított derék, ám a bricsesznadrág és a hozzá tartozó rövidke karcsúsított blézer alkották az alapját a nadrágkosztümöknek. A szoknyák sokszor fodrosak, az alkalmi ruhák egyszerű szabásúak, a bőrdzsekik pedig sportosan nőiesek.
A Bergmann István tervezte cipők, övek és kesztyűk mind-mind a ruhákhoz készültek stílusban és színekben, a táskák is nagyon elegánsak. A csizmák gyakran magas szárúak, nosztalgiát a fűző megoldások alkalmazása sugallt.
„A divat számomra mindig valami egyénileg komponáltat jelent, valamit, amitől több lehet az ember.”
A bemutatott ruhák nagyon kifinomult vonalvezetést követtek, ügyelve a jól variálhatóságra. A részletgazdagság vitt sok változatosságot a kreációkba, jelezvén, hogy az eleganciát sokszor az apró részletek összessége is alkothatja. A népi motívumokat diszkréten vonultatta fel a tervezőnő, ám mégis fellelhető és felismerhető formában. A válogatott közönség tapsa egyértelműen jelezte, hogy tetszetős és ízléses kollekciót láttak, ahol minden üzletasszony nő is egyben, aki nemcsak kösztümben „létezik”, hanem sportosabb ruhákat is visel a hétköznapok forgatagában, s mindezt a hagyományokat tiszteletben tartva viseli.
Ungor Tímea
Fotók: Holecz Endre