2010. július 9.
Paris Haute Couture 2nd day
Az Haute Couture divathét második napja az exkluzivitásnak adott helyet, méghozzá szuperlatívuszokban. Az elegancia és a luxus olyan rafinált módon keveredett a különleges kreációkon, hogy a szabásról és varrásról eddig alkotott fogalmaink és definícióink új értelmezést nyernek. A nagyágyúk jöttek, megmutatták, hogyan kell a divatot csinálni, és taroltak. Mi pedig átadjuk magunkat az élvezetnek.
Armani Privé
Az olasz tervező ámulatba ejtő kollekcióját a Föld egyik legmarkánsabb színe, a barna dominálja, annak számos sötétebb és világosabb árnyalatában. Számtalanszor hallottuk már, hogy Armani a feleségeket öltözteti, szemben egy másik olasz óriással, aki a szeretőket. Az őszi-téli kollekció azonban szakít a hagyományokkal, és inkább a business look-ot helyezi előtérbe, ahol a sikk és az elegancia határozza meg a sikeres üzletasszony fellépését. Az anyagok könnyedek, lágy esésűek, és igen jól alkalmazkodnak a test hullámzásához, mely még hangsúlyosabbá teszi a tökéletes vonalvezetést, illetve a váll és derék vonalának kiemelésére alkalmazott technikákat. Az elbűvölő kollekció arról tesz tanúságot, hogy Mr. Armani igen jól ismeri a nőt: testileg és lelkileg egyaránt tudja, hogy mire van szüksége, és ezt meg is adja neki.
Chanel
Lagerfeld úgy döntött, hogy télre bizony fel kell öltöztetni a hölgyeket, különben megfázhatnak. Így aztán gondoskodott is kellően vastag, ám puha anyagokról, melyek első látásra nehéznek tűnhetnek, de ez főként a szín és sűrű szövés látványának eredménye. Kasmír, posztó, tweed szövet és gyapjú egyaránt védi a hölgyek egészségét, némely darabnál szőrme díszítéssel biztosítva viselője sikkes megjelenését. A kosztümök és derékhangsúlyos kabátok után a ruhák hódítják meg a kifutót, melyek a virágmintás etno jegyektől, az elegáns hímzéseken vagy csipkén keresztül egészen a gladiátor stílus fémes hatására emlékeztető darabokig, minden ízlésvilágot megpróbálnak kielégíteni. Lagerfeld egy nehézkes, már-már katonai fegyelemre utaló kollekciót vitt kifutóra, mely a bemutató show keretében sem vált könnyedebbé vagy légiesebbé. Elképzelhető, hogy szibériai télnek nézünk elébe, és a Chanel show volt a figyelmeztetés?
Givenchy
Jól tudjuk, hogy az haute couture iránti imádat és elhivatottság főként Balenciaga és Charles James nevéhez fűződik, ám a jelen Givenchy kollekció igazán jól bizonyítja, hogy Riccardo Tisci méltó a mesterek nyomdokaiba lépni, hiszen kitűnően keltette életre saját szabásról és varrásról alkotott szemléletét. Tisci számára az haute couture az éptészethez legközelebb álló művészeti ág, és ezt tökéletesen bizonyítják a bemutatott kreációk is. Mértani pontosságal megkomponált vonalvezetésben kelnek életre a ruhák, melyek a különleges hímzéseken és patchwork technikákon keresztül valóságos építészeti remekműveknek is beválnának. Tisci haute couture művészete leginkább a gótikus stílust idézi meg, mely igazán különleges módon fonódik össze példaképének, Frida Kahlo mexikói festőművésznek munkásságával, aki a vallás, az érzékiség, és az emberi anatómia megszállottja volt.
Vaspál Melinda
Fotók: style.com
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is: