2010. március 8.
Paris Fashion Week day 5th
A párizsi ready-to-wear divathét ötödik napján a világ számos kultúrájával találkoztunk egy 80 napos utazás keretében Jean Paul Gaultier jóvoltából, a Charlie és Csokigyár modern divatbéli újraalkotását nézhettük végig a Viktor&Rolf bemutatója által, és a jövőbe is visszatértünk a Cacharel show kapcsán.
Viktor & Rolf
A holland tervezőpáros egy „ipari forradalmat” mutatott be szombaton a színpadon, egy lenyűgöző show keretében, mely azt demonstrálta, hogy mennyire extrém ruhák is hordhatóvá válnak. A „divatgépezet alkatrészeit” ábrázoló díszlet mögül lépett elő Kristen McMenamy modell, a sajátjánál tízszer nagyobb méretű ruhában. Őt követte a két tervező, Viktor Horsting és Rolf Snoeren. Ők sorra feladogatták a modellre a többi modell által bemutatott kabátokat. Végül 14 kabátban pompázott a hölgy. A tervezők elmondása szerint azt próbálták bemutatni, hogy „a Victor& Rolf ház egy „Glamour Factory” – a Charlie and the Chocolate Factory mintájára – „ahol a ruhák varázslattal készülnek, mi vagyunk a modern divatvilág Willie Wonkái”.
Sophia Kokosalaki
A görög divattervező alkotásai valószínűleg az egyik legfelkapottabb luxuscikkei lesznek a következő ősznek és télnek. Fényes, lágy selymek és természetes, bézs, barna, pirosas színek adják meg az őszi hangulatot a kollekciónak. Kokosalaki a kiegészítőkban is egyre jobb, az arany és fa faragott cipősarkak, a bő övek bőrből vagy a metál arany szegélyek önmagukban is jó beruházásnak tűnnek.
Cacharel
Vissza a jövőbe – a hosszú idők óta fennálló, nyomatairól híres francia márka visszatért, méghozzá tele fényes, modern nyomattal és mintával, melyeket érdekes módon a 16. századi faliszőnyegek inspiráltak. Az antik palástokat és drapériákat digitalizálták, majd újranyomtatták selyemre, pamutra és gyapjúra fényes vörös, burgundi, narancs, valamint arany színekben.
Jean Paul Gaultier
A 80 nap alatt a Föld körül című Verne könyvre adott „divatos” választ Gaultier, amikor létrehozta és bemutatta 80 egyedi darabból álló kollekcióját, mely a világ különböző népeinek kultúrájából és öltözködéséből merít ötleteket, Marokkótól Törökországon, Tibeten és Perun át a Kínában élő kisebbségi törzsekig, mint például a kirgiz és zuang. Az ezotikus mongol ékszereket, pagoda kalapot, perui hímzett tunikát, görög rakott szonyát, orosz katonai nagykabátot balalajkán, afrikai dobon, hegedűn és török trombitán kísérte a nemzetközi zenekar.
Ádám Judit
Fotók: vogue.co.uk,
telegraph.co.uk