2012. július 5.
Paris Haute Couture - a legemlékezetesebb bemutatók II. rész
Természetesen a Givenchy és Jean Paul Gaultier sem maradhat ki a sorból.
Givenchy
Mondjon bárki bármit, az idei haute couture show közül Riccardo Tisci hozta az egyik "legcoutureosabbat" - már ha létezik egyáltalán ilyen szó. A Givenchy vezető tervezője már magával a helyszínválasztással is nagyot dobbantott, hiszen ahelyett, hogy egy steril kifutón vonultatta volna végig modelljeit, visszavitte őket a "természetbe". Persze mit is vártunk, hiszen Givenchy bemutató szinte nincs is valamilyen meglepő környezet nélkül. 2011-ben a tervező például ragaszkodott ahhoz, hogy egy mesebeli hidas háttér előtt, a szabad ég alatt hulljon le a lepel 2011-es őszi haute couture kollekciójáról.
Természetesen nem csak a helyszín tette különlegessé a bemutatót. Minket például egészen lenyűgözött az, ahogy Tisci a különböző apró részletekkel - vagy olykor épp nagy részletekkel - kísérletezett. Vonalvezetésben ugyan a hatvanas évek stílusához tért vissza, mégis volt valami különleges abban, ahogy a dél-olaszországi gyökereit megmutatva bátran nyúlt vissza a hímzett megoldásokhoz, különböző gyöngyökhöz és rojtokhoz.
Jean Paul Gaultier
Gaultier showja tipikusan az a bemutató volt, amelynél bármely szónál többet mondanak a képek. A tervező először inkább maszkulin vonalakkal kísérletezett - ebben némiképp hasonlított Simonsra, a Dior új tervezőjére. Ez az irány nem csak a szmokingos szabásvonalakban, hanem a különböző cilinderekben és egyenes vonalú kabátokban is megmutatkozott, no és persze a néha-néha megjelenő férfi modellek is a hímnem felé billentették el a mérleget.
Ez a férfias vonal olyannyira végigkísérte a bemutatót, hogy még a Gaultier-showk már-már ikonikus záróelemeként felvonuló esküvői ruha is ezt a letisztult, egyenes vonalú, cilinderes vonalat követte. Persze megfordultak a kifutón nőiesebb outfitek is, amelyeket többnyire nagy volumenű szőrös részletek, lila és mustársárga árnyalatok és franciás beütés jellemeztek.
Fotók: style.com