2010. augusztus 17.
Nadrágok és változataik
Bokanadrág
Bokanadrágnak nevezzük azt a fajta nadrágot, mely épp a bokáig ér vagy felette végződik, köznyelven bokalengető nadrágként is ismert. A tervezők megegyezhettek abban még a szezon kezdete előtt, hogy nadrágjaikat magasított derékrésszel látják el, ez tisztán látszik a kollekciókból: alig találunk olyan darabot, mely ne lenne magasított. Ezzel kifejezetten elegánssá, alkalmivá tehetjük megjelenésünket, ahogy a 3.1 Phillip Limnél is kitűnik. Ez a fajta megjelenés annak ellenére nyújtja az alakot és hosszítja a lábat, hogy ténylegesen a boka felett végződik, mely alapjában véve az alacsonyabb termetű hölgyeknek hátrányt jelentene. Ám így nyugodtan viselhetjük magasságtól függetlenül, egyedül arra figyeljünk, hogy kizárólag magas sarkú cipővel viseljük!
Amennyiben nincs a szekrényünkben ilyen hosszúságú nadrág, mégis viselni szeretnénk a következő órákban egyet, egyszerűen fogjuk meg a kedvenc darabunkat és hajtsuk fel a szárát! Így tettek a Dries Van Notennél és egy egyszerű, répanadrágból apró trükkel egy teljesen más stílusú nadrágot alkottak. A sportosabb megoldásra jó példa lehet a Bottega Veneta darabja, ahol szintén egyszerűen felhajtották a szárakat. Utóbbit bármilyen felsőrésszel nyugodtan kombinálhatjuk, ettől függően lehet megfelelő viselet a nap bármely szakában.
Halásznadrág
Más néven kalóznadrág, mely a háromnegyedes hossztól indul, de épp a térd alá is érhet, és mely szabadidőnadrágként először az 1950-es években jelent meg. Hosszabb verzióját láthatjuk a Loewe-nél, mely a már korábban említett magasított derékkal ellátott és mely a szezon kedvence lehet nem hivalkodó színével és gyönyörű szabásával. Ez a fajta hossz tökéletesen kiemeli bokánk és vádlink szépségét, érdemes ezért egy kifejező cipővel párosítani, mely követeli a tekintetek figyelmét. Szűkebb variációjában a Costume Nationalnál láthatunk példát, melyet talán az esti fények közé ajánlunk tündöklésre.
Az igazán rövid változatok már kicsit szűkebbre vannak szabva, mint hosszabb testvéreik, de épp ez bennük a lényeg. A Loewe-nél egy abszolút szűk, fehér fajtával ismerkedhetünk meg, mely tökéletesen egyszerű és viselhető bő vagy szűk felsőrésszel, színes vagy egyszínű változatban, mintákkal és kivágásokkal egyaránt. Tulajdonképpen ez a nadrág amolyan jolly joker, hiszen a felsőruházattól és kiegészítőinktől függően tudunk stílusokat váltani, akár nap mint nap. A Bottega Venetánál már kicsit lazább változatot terveztek, mely akár utazás közbeni városnézésre is alkalmas lehet, ahogy munkába is.
Short
Angolul ennyit tesz: rövid. Nevének megfelelően rövid nadrágra kell ez esetben gondolnunk, mely sosem ér térd alá, leginkább combközépig érnek szárai, de egészen rövid változatban is találkozhatunk vele, mely a forrónadrág nevet viseli. A viselet az 1930-as évek elején, először profi teniszezőnők sportnadrágjaként, kezdetben szabadidős ruházatként jött divatba, majd a mindennapi viseletbe is átkerült.
Rengeteg stílusban és változatban létezik, általa lehetünk a buli királynője, hosszabb fajtájában akár az iroda gyöngye, de hétköznapi megoldásként, egyszerű meleg elleni védekezéssel is élhetünk. Viselhetjük tűsarkúval, törpe sarkúval, saruval, szandállal és papuccsal egyaránt; felsőruházatnak bármi megengedett, mely egyezik aznapra választott stílusunkkal, s kiegészítőinket is eszerint válasszuk meg. Lehetetlen minden példát bemutatni, ezért válasszunk a képek alapján!
Székely Krisztina
Fotók: style.com